Tresura Pembroke Corgi Welsh – Welsh Corgi Pembroke w tresurze

corgi welsh szkolenieWelsh Corgi Pembroke w skrócie nazywany corgi to przyjazny psiak i niezwykle pojętny uczeń. Jego drugim imieniem jest ruch, dlatego wychowanie Corgi Welsh musi być aktywne. Jednocześnie trzeba pamiętać, że Welsh Corgi Pembroke to psiak przyjazny, wesoły, dość szczekliwy, dlatego zapanowanie nad jego charakterem nie zawsze jest łatwe. Poprawnie przeprowadzone szkolenie sprawia, że przedstawiciel tej rasy staje się dobrze wychowanym czworonogiem, który bez problemu dogada się z innymi psami oraz ze wszystkimi członkami rodziny, również dziećmi.

Kiedy rozpocząć szkolenie Corgi?

pembroke corgi welshPrzedstawiciele rasy Welsh Corgi Pembroke mają świetną pamięć, lubią się uczyć, a także robią to szybko. W czasie szkolenia chętnie współpracują z człowiekiem. Łatwość przyswajania nowych informacji sprawia jednak, że Corgi równie szybko opanowują zarówno dobre, jak i złe nawyki. To, dlatego szkolenie Welsh Corgi Pembroke powinno się rozpocząć jak najszybciej. Najlepiej swojego pupila zapisać do psiego przedszkola. W szkole dogfabric będzie on miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, a także nauczy się podstawowych poleceń. Ważne będzie również to, że psie przedszkole dogfabric.pl zapewni Corgi niezbędne towarzystwo innych przedstawicieli gatunku. Szczenięta Welsh Corgi Pembroke wymagają bowiem szczególnie mocnej socjalizacji z dużą ilością bodźców.

Jak wychować Corgi Welsh

szkolenie welsh corgiWelsh Corgi Pembroke to psiaki o niezwykle silnym charakterze. Zawsze próbują postawić na swoim, dlatego warto zapewnić im profesjonalne szkolenie. Odbiorą na nim konsekwentne wychowanie. W czasie tresury nie tylko psiak uczy się komend i sztuczek, ale i właściciel dowiaduje się jak wychowywać Welsh Corgi Pembroke. Specjaliści ze szkoły dla Corgi podpowiedzą, jak wyznaczać granice pupilów i konsekwentnie pilnować, aby czworonóg ich przestrzegał. Tresura Welsh Corgi Pembroke powinna skupić się przede wszystkim na wyeliminowaniu niepożądanych cech rasy takich jak skłonność do niszczenia i ucieczek, niereagowanie na zawołania właściciela, szczekliwość.

Jak szkolić Welsh Corgi Pembroke? Poznaj ABC tresury

tresura welsh corgiSzkolenie Welsh Corgi Pembroke musi opierać się na wzajemnym zaufaniu, stanowczości, konsekwencji oraz łagodnym podejściu. Corgi to psy pracusie – chętnie będą spełniać polecenia właściciela. To, dlatego wielokrotne powtarzanie ćwiczeń czy sztuczek nie stanowi dla Corgi problemu. Zawsze jednak warto stosować motywacje do dalszych działań. W przypadku tej rasy najlepszą zachętą do dalszego szkolenia jest przysmak, choć sprawdza się też aportowanie ulubionej zabawki.

Tresura Welsh Corgi Pembroke jest przyjemna. Pies uczy się szybko. Trzeba jednak pamiętać, że nie toleruje on nieuzasadnionego karcenia. Stosowanie kar czy surowe wychowanie corgi welsh tylko pogłębi upartość psa.
NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ i zapisy na poszczególne kursy znajdziesz TUTAJ