Tresura huskyego. Siberian husky w tresurze

szkolenie huskyInteligentne i przyjacielskie takie są psy rasy husky. Z racji tego, że nie lubią samotności, najlepiej czują się stale towarzysząc człowiekowi lub przebywając wśród innych psów. Żywiołowe i radosne, są jednocześnie bardzo czujne. Szybko potrafią się dostosować do nowych warunków oraz świetnie dogadują z dziećmi. Trzeba jednak pamiętać, że rasa ta zachowała wiele cech typowych dla wilczych przodków. To, dlatego szkolenie huskyego jest niezbędne. Ma ono wykluczyć takie problemy, jak: wycie, silne zachowania terytorialne, ucieczki.

Kiedy rozpocząć szkolenie Siberian husky?

siberian husky szkolenie i tresuraPierwsze kroki w profesjonalnej tresurze Siberian husky można podejmować już po 3 miesiącach. Szkolenie nie może jednak zbytnio forsować fizycznie i psychicznie psa. Naukę socjalizacji i dobrego zachowania można jednak rozpocząć wcześniej – u kilkutygodniowego szczeniaka. Nauka ta opierać powinna się na zabawie. Im bardziej będzie ona atrakcyjna, tym większa szansa, że pies będzie wykonywał polecenia właściciela.

Profesjonalna tresura huskyego

Siberian husky to rasa łatwa w szkoleniu. Ze względu na swoją inteligencje szybko uczą się nowych poleceń i komend. Trzeba jednak pamiętać, że husky są niezwykle niezależne. Nie lubią się one podporządkowywać, a przy tym są niezwykle ciekawskie i zainteresowane tym, co dzieje się wokół nich. Sprawia to, że posłuszeństwo i skupienie nie są mocną stroną tej rasy. W szkoleniu trzeba mieć to na uwadze i kierować się przede wszystkim konsekwencją.

Jak szkolić Siberian husky? Poznaj ABC tresury

tresura huskySzkolenie Siberian husky wymaga dobrego podejścia, konsekwencja i łagodnego traktowania. Trzeba być świadomym, że pies nie od razu będzie chciał wykonywać polecenia. Kluczem do posłuszeństwa huskyego jest właściwe zmotywowanie czworonoga np. ulubionym smakołykiem. Dzięki temu pies będzie dobrze współpracował z właścicielem. Tresurę Siberian husky najlepiej przeprowadzać w kilkuminutowych sesjach. Zalecanym typem szkolenia są zajęcia w psim przedszkolu. W nich mogą uczestniczyć już szczeniaki. Psie przedszkole dla huskiego będzie lekcją konsekwencji i nauką prostych komend. Dobrym rozwiązaniem będzie też zapisanie Siberian husky na szkolenie w psich zaprzęgach, które pozwolą mu wyładować nadmiar energii.

Ze względu na wielką inteligencję rasy Siberian husky szkolenie nie wydaje się trudne. Na uwadze trzeba jednak mieć to, że psy niechętnie się podporządkowują, nie akceptują przymusu, a przy tym potrafią być niezależne uparte. Najlepszym rozwiązaniem jest więc rezygnacja z samodzielnej tresury i skorzystanie z oferty szkoły dla Siberian husky. Specjaliści w zakresie szkolenia huskego ze szkoły dogfabric.pl mają doświadczenie, które pozwoli zapanować nad niezależnością i temperamentem czworonoga.

NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ i zapisy na poszczególne kursy znajdziesz TUTAJ