Tresura Cane corso. Cane corso w tresurze

Przedstawiciele tej rasy idealnie sprawdzają się jako obrońca całej rodziny, do której bardzo szybko, i bardzo mocno się przywiązują.  Silne i spostrzegawcze są prawdziwymi pieszczochami. Psy Cane corso są również niezwykle inteligentne. Sprawia to, że przyswojenie prostych komend, sztuczek czy zasad dobrego zachowania nie jest trudne. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że szkolenie Cane corso powinno być prowadzone przez profesjonalistów. Właściwie poprowadzona tresura sprawia, że szczeniaki wyrosną na zrównoważone, dorosłe psy. Szkolenie Cane corso jest również potrzebne do zbudowania odpowiednich relacji na linii pies – właściciel.

Jak wychować Cane Corso ?

Szkolenie, a przede wszystkim socjalizację Cane corso należy rozpocząć jak najwcześniej. Do psiego przedszkola powinno zapisać się już szczeniaki w wieku 3.5 miesięcy. Należy tu nadmienić, że socjalizacja Cane corso powinna być starannie przeprowadzona. Szczeniak powinien poznać nowe dźwięki, otoczenie, sytuacje, ludzi i zwierzęta. Ma to zmniejszyć nie ufność Cane cors oraz przygotować go do dorosłego życia. Najlepiej, jeśli odbywa się ono pod okiem specjalistów. Na dalszym etapie tresury zajęcia powinny obejmować naukę posłuszeństwa oraz skupiania uwagi czworonoga na właścicielu. Profesjonalną tresurę Cane corso obejmującą naukę komend, można rozpocząć po 4 miesiącu życia.

Szkolenie Cane corso

Tresura Cane corso nie jest zadaniem łatwym. W jej trakcie należy znaleźć złoty środek między wyrozumiałością i stanowczością. Pomoże to w nauczeniu psa zasad dobrego wychowania, a jednocześnie nie sprawia, że zwierzak traci zaufanie do właściciela. Należy zaznaczyć, że szkolenie Cane corso trwa zazwyczaj dłużej niż w przypadku innych ras. Jak każdy molos Cane corso bardzo późno dojrzewa. W pełni dorosłym i ukształtowanym osobnikiem staje się dopiero w wieku 2-3 lat. Do tego czasu wskazana jest stała socjalizacja i nauka reguł codziennego współżycia z rodziną. Warto tu też podkreślić, że szkolenie powinno być niezwykle przemyślane, przede wszystkim w trakcie dojrzewania Cane corso. W tym czasie pies ma bardzo wrażliwą psychikę, łatwą do zniszczenia przy nieodpowiednim postępowaniu. Podstawą sukcesów w wychowaniu Cane corso jest łagodność, konsekwencja i podbudowywanie wartości psa, przy jednoczesnym unikaniu złych doświadczeń.

Jak szkolić Cane corso? Poznaj ABC tresury

tresura cane corsoKażdy właściciel Cane corso musi zdawać sobie sprawę, że rasa ta dysponuje wyjątkową siłą i bardzo dużym temperamentem. Sprawia to, że profesjonalne szkolenie staje się obowiązkiem. W jego trakcie należy wypracować reguły codziennego życia i uparcie się ich trzymać. Tresura ma też pomóc rozwiązać podstawowe problemy, jakie stwarza pies np. prawidłowego chodzenia na smyczy, przyjaznego zachowywania się w stosunku do innych zwierząt, noszenia kagańca.

Szkolenie Cane corso powinno być prowadzone w przemyślany sposób, które opierają się na tzw. zarządzaniu psem, układaniu go i prowadzeniu. W procesie tresury niewskazane jest stosowanie przymusu, siły, przemocy i kar, natomiast rekomendowane są ćwiczenia stymulacji intelektualnej. Warto tu zaznaczyć, że szkolenie Cane corso nie należy do najłatwiejszych, dlatego nieocenioną pomocą będą szkoły tresury takie jak dogfabric.pl. Specjaliści podpowiedzą, jak okiełznać charakter psa i radzić sobie z uporem i dużą niezależnością. Tresura Cane corso jest więc nie tylko potrzebna psu, ale i właścicielowi, który musi nauczyć się spokoju, siły i przemyślanego postępowania z psem.

NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ i zapisy na poszczególne kursy znajdziesz TUTAJ