Szkolenie spanieli. Spaniel w tresurze

cocer spanielCocker spaniel to psy, które podbijają serca miłośników czworonogów na całym świecie. Zachwyca ich bystre spojrzenie i łagodne usposobienie, a także dużo energii i radości.  Psy tej rasy są niezwykle towarzyskie, kontaktowe i wesołe. Wykazują bardzo duże zainteresowanie innymi zwierzętami (nie tylko psami), a także ludźmi. Do każdego podchodzą przyjaźnie i z dużą dozą ufności. Stale są skore do psot i bywają niezwykle szczekliwe, szczególnie gdy w pobliżu pojawi się intruz. Mimo tych cech cocker spaniel to nadal pies myśliwski, dlatego wymaga dobrego ułożenia. Brak szkolenia skutkuje tym, że cocker spaniel będzie uciekał na spacerze, goniąc za swoją zdobyczą. W tresurze ważne jest również wyeliminowanie destrukcyjnych zachowań, które cocker spaniel może przejawiać, jeśli zostanie sam w domu.

Szkolenie spaniela?

spaniel angielskiCocker spaniel to pies, który uwielbia towarzystwo. Powinno ono być mu zapewnione jak najwcześniej. Już kilkumiesięcznego szczeniaka można zapisać do psiego przedszkola, gdzie spotka swoich rówieśników, inne psy i ludzi. Psie przedszkole dla cocker spaniela będzie znakomitą szkołą socjalizacji, gdzie nauczy się zachowania w grupie oraz odbierze pierwsze szlify posłuszeństwa. Oprócz psiego przedszkola szkolenie cocker spaniela powinno obejmować zajęcia i ćwiczenia w domu. Pies tej rasy potrzebuje bardzo dużej konsekwencji w wychowaniu, jednak bez zbytniej surowości. Ustalone zasady powinny być znane i egzekwowane przez wszystkich domowników, inaczej sprytny czworonóg szybko wyczuje, komu może wejść na przysłowiową głowę.

Jak wychować cocker spaniela?

Tresura cocker spaniela powinna skupić się na nauce posłuszeństwa i podstawowych komend. Ważne jest też, aby szkolenie wyeliminowało podstawowe problemy, jakie może sprawiać cocker spaniel. Do takich zalicza się ucieczki, niechęć do chodzenia przy nodze i na smyczy, podjadanie oraz nadmierne szczekanie.

Jak szkolić spaniela? Poznaj ABC tresury

Pies rasy cocker spaniel wymaga w tresurze wiele uwagi i cierpliwości. Nieprawidłowo tresowany może stać się nieznośny i niemożliwy do opanowania, a także władczy. Na szczęście szkolenie cocker spaniela nie należy do trudnych. Czworonogi tej rasy zazwyczaj dobrze reagują na stawiane przed nimi wyzwania. Metodą stosowaną w tresurze tej rasy jest pozytywne bodźcowanie. Aby zachęcić psa do ćwiczeń, wystarczy zaproponować mu przysmak. Alternatywną nagrodą za dobre sprawowanie będzie też krótka zabawa w aportowanie. W tresurze cocker spaniela w dogfabric.pl stawiamy przede wszystkim na dużą liczbę i różnorodność zajęć ruchowych. Wynika to z tego, że czworonogi tej rasy są psami niezwykle żywotnymi i pełnymi energii, a ich myśliwski charakter sprawia, że uwielbiają ruch. Ulubione ćwiczenia cocker spaniela to te obejmujące pływanie oraz biegi. Psy te lubią też się zmęczyć umysłowo, stąd też dobrą zabawą dla nich będą wszelkie ćwiczenia oparte na tropieniu i szukaniu.