O owczarkach niemieckich – Dogfabric.pl Łódź

Ze względu na swój charakter owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów. Ich popularność wynika nie tylko z cech charakteru rasy, ale i dużej wszechstronności psa, który doskonale potrafi odnaleźć się w otoczeniu człowieka. Owczarki niemieckie są psami, które chętnie będą służyć swojemu opiekunowi. Aby jednak nauczyć owczarka niemieckiego prawidłowych zachowań i oduczyć tych niepożądanych, konieczna jest tresura a także odpowiednia szkoła dla psów. Kiedy ją zacząć i jak powinna przebiegać?

Kiedy rozpocząć szkolenie owczarka niemieckiego?

Pierwsze szkolenie owczarka niemieckiego można rozpocząć już po ukończeniu 3 miesiąca życia. Warto wtedy zapisać się z nim na przedszkole dla psów. Tak właśnie robimy w naszej szkole dogfabric.pl w Łodzi. Jest to czas, kiedy pies może zacząć przyswajać podstawowe komendy i zasady. Pierwsze próby tresury powinny opierać się na wspólnej zabawie i utrwalaniu podstawowych zachowań, a także budowaniu pozytywnej reakcji czworonoga do otaczającego go świata.

Profesjonalna tresura owczarka niemieckiego

Czas na profesjonalną tresurę owczarka niemieckiego przychodzi, kiedy pies ukończy 6 miesiąc życia. Właściciele tej rasy psów powinni pamiętać, że oprócz dobrej opieki potrzebują one również właściwego nadzoru. Dzięki temu wyeliminuje się skłonności owczarka niemieckiego do włóczęgostwa.

Jak szkolić owczarka niemieckiego? Poznaj ABC tresury

Właściciele owczarków niemieckich powinni pamiętać, że szkolenie czworonoga to przede wszystkim (często w pierwszej kolejności) wypracowanie prawidłowych nawyków u ciebie i pozostałych domowników. Jest to klucz do prawidłowej tresury. Jakie są pozostałe zasady?

  • Pierwszym krokiem jest nauczenie czworonoga posłuszeństwa – musi on podążać za swoim panem. Jednym ze sposobów na to, aby pies zaakceptował cię jako lidera, jest zbudowanie odpowiedniej relacji między Tobą a Twoim psem.
  • Przy szkoleniu owczarka niemieckiego musisz zapomnieć o karach cielesnych, postawić za to na różnorodne nagrody i pozwolić psu na nie zapracować. Podstawowa zasada przy tresurze tej rasy to: nie ma nic za darmo.
  • Tresura owczarka niemieckiego opiera się głównie na dużej ilości ćwiczeń. Wynika to z tego, że rasa ta należy do tych dużych. Owczarki potrzebują ujścia dla energii. Brak jej rozładowania może prowadzić do agresywnych zachowań.
  • W procesie tresury nie można także zapominać o uspołecznianiu. Dzięki temu owczarek niemiecki stanie się psem towarzyskim, pozytywnie reagującym na inne zwierzęta i ludzi. Warto pamiętać, że ta rasa psów jest pewna siebie, a nawet arogancka, a brak właściwej tresury może prowadzić do agresywnego traktowania innych zwierząt i postawy antyspołecznej.
  • Tresura owczarka niemieckiego musi odbywać się według ustalonego wcześniej planu. Mimo że psy te są niezwykle inteligentne, to nie nauczą się na raz 10 różnych komend i poleceń.  W pierwszej kolejności pies powinien poznać podstawy, tresura pod kątem obronnym, do pracy węchem czy nauka stróżowania to dopiero kolejne etapy.

Tresury owczarka niemieckiego nie należy się obawiać. Psy tej rasy są inteligentne i szybko się uczą. Ich szkolenie przy zastosowaniu się do pozostałych zasad jest więc proste.  Owczarki niemieckie są psami, które w genach mają zapisane reagowanie, gdy występuje niebezpieczeństwo. Ich szkolenie jest więc koniecznością. Tresura jest niezbędna również dla ich zdrowia psychicznego. W przypadku tej rasy – zmęczony pies, to szczęśliwy pies.

NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ i zapisy na poszczególne kursy znajdziesz TUTAJ