Tresura Akity. Akita w tresurze

Akita to jedna z popularniejszych ras. Pochodzi ona z Japonii, a jej przedstawiciele to silne, poważne, dostojne i duże psy. Poznać można je po dumnie podniesionej głowie z małymi uszami i ciemnych oczach. Miłośników czworonogów zachwyca też piękne, grube i pluszowe futro. Majestatyczny wygląd Akity powiązany jest również z królewskim charakterem. Psy tej rasy są niezwykle charakterne. To, dlatego potrzebują doświadczonego opiekuna, a także wczesnej i konsekwentnej socjalizacji i tresury. Szkolenie Akity pozwoli wychować pupila odważnego, wiernego, cierpliwego i przyjaznego.

Szkolenie Akity

Właściciele tej rasy psów zastanawiają się, kiedy rozpocząć szkolenie Akity? Tu odpowiedź jest prosta. Pierwsze kroki w szkoleniu należy stawiać jak najszybciej. Właściciel powinien od małego uczyć pupila pożądanych zachowań i wyznaczać granice.  W profesjonalnej tresurze Akity pod uwagę należy wziąć przede wszystkim cechy tej rasy. Te japońskie psiaki cenią sobie przede wszystkim spokój i przewidywalność sytuacji. Nie najlepiej czują się w kontakcie z obcymi ludźmi i zwierzętami. Aby je ośmielić i zaznajomić z innymi czworonogami, rekomendowane jest zapisanie Akity do psiego przedszkola.

Zamknięty w ogrodzie czy mieszkaniu, pozbawiony kontaktu ze światem zewnętrznym pies stanie się wyjątkowo agresywny wobec ludzi i psów. Kontakt z innymi przedstawicielami swojego gatunku, a także podstawowych poleceń mały Akita nauczy się w dogfabric.pl. Szkoła dogfabric zaprasza czworonoga do psiego przedszkola. Dzięki profesjonalnej tresurze Akita będzie wiernym członkiem rodziny, dbającym o jej bezpieczeństwo.

Jak wychować akitę?

W szkoleniu Akita jest psem inteligentnym, upartym i niezależnym. To, dlatego w jego tresurze trzeba wykazać się dużą ilością cierpliwości, miłości i uwagi. Wychowanie Akity nie będzie łatwe. Wynika to z tego, że nawet najbardziej doświadczony właściciel nie da rady nakłonić przedstawiciela tej rasy do wykonywania bezcelowych poleceń czy sztuczek. Akita niechętnie bowiem bierze udział w dziecięcych zabawach, nie uprawia też wymagających sportów. Oznacza to, że żelazna konsekwencja jest tu niezbędna.

Należy jednocześnie pamiętać, że Akita to wrażliwy czworonóg. Stanowczość trzeba więc połączyć z dużą dozą cierpliwości, wyrozumiałości i łagodnego podejścia. Kluczem do sukcesu w tresowaniu Akity jest więc motywacja ze strony właściciela. Odpowiednio zmotywowany Akita będzie uczył się chętnie, zwłaszcza jeśli zaproponuje się mu urozmaicone ćwiczenia, które nie trwają zbyt długo. W czasie tresury absolutnie nie mogą być używane kary fizyczne. Akita zapamięta to bardzo dobrze i będzie nieufnie podchodził do dalszych prób ułożenia go.

NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ i zapisy na poszczególne kursy znajdziesz TUTAJ